TİCARET İL MÜDÜRLERİ TOPLANTISI

Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer BOLAT, Ticaret İl Müdürleri ile bir araya geldi.

13 Eylül 2023


Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer BOLAT Başkanlığında, Ticaret Bakan Yardımcıları, Genel Müdürler ve 81 ilin Ticaret İl Müdürlerinin katılımıyla Ticaret Bakanlığı Söğütözü yerleşkesindeki Bakanlık toplantı salonunda, 
Ticaret İl Müdürlüklerinin faaliyetleri, talep istek ve önerileri ile stokçuluk, güvensiz ürün, fahiş fiyat artışları ve haksız ticari uygulamalarla mücadeleyle ilgili etkin ve kararlı çalışmaların daha da güçlendirmesine yönelik bir koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi.

Ticaret İl Müdürleriyle bir araya gelen BOLAT, toplantıda şunları kaydetti:

"Ticaret Bakanlığımızın iç ticarete, tüketicilere, üreticilere, esnaf ve sanatkarlar ile kooperatiflere yönelik hizmetlerin vatandaşlarımıza doğrudan ulaşmasında 81 ilimizde çok önemli görevler üstlenen Ticaret İl Müdürlerimizle Ankara'da Bakanlığımızda biraraya geldik.

"Bazı sektörlerde görülen stokçuluk, güvensiz ürün, fahiş fiyat artışları ve haksız ticari uygulamalarla mücadelemizle ilgili etkin ve kararlı çalışmalarımızı daha da güçlendirmeye yönelik bir koordinasyon toplantısı gerçekleştirdik. Bu kapsamda, düzenleyici, denetleyici ve gerektiğinde tereddütsüz müeyyide uygulayıcı görevimiz çerçevesinde, halkımızın refahı için sahada sonuç odaklı faaliyetlerimize devam edeceğiz."